אימון קוגניטיבי | אפקטיבייט
 
לזכור שמות

תהליך פיתוח המוצר כלל עבודה מאומצת ומקבילה לאוכלוסייה המבוגרת החל בבחינת הפונקציונליות של המוצר וכלה בעיצוב המוצר כך שיתאים לצרכים השונים של אוכלוסייה זו. בנוסף, הצוות של אפקטיבייט עובד בצמוד למומחים מתחום הנוירופסיכולוגיה, מטפלים, מפתחי משחקים ידועים, אנשי רפואה וקופות חולים.

הסתקרנתם?

מלאו פרטיכם וניצור קשר:

"איפה שמתי את המפתחות שלי?", "איך קוראים לבעלה של ניצה?", "עוד פעם שכחתי לכבות את דוד!"

אם אתם שמים לב שמשפטים כאלה ואחרים חוזרים על עצמם בתכיפות גבוהה, ואתם בטווח הגילאים 60-80,
יכול מאוד להיות שאתם חווים תופעה שנקראת התדרדרות קוגניטיבית.
בעבר, נהגו לחשוב שתשבצים, סודוקו או משחקי מילים היו אימון קוגניטיבי הולם, שעוזר לעוסקים בו לשמור על תקינות קוגניטיבית, כיום, לאחר תוצאות של מחקרים מתחום הקוגניציה, הדוגמה השתנתה ושינוי המגמה הביא עימו את ההבנה שכלים אלו מהנים מאוד, אך אינם מספקים אימון קוגניטיבי יעיל מספיק.
יתרונותיו של האימון הקוגניטיבי בגיל המבוגר, הוכחו מחקרית בשנים האחרונות- ומטרתם העיקרית היא לשמר ולחזק את בסיסי הזיכרון והקשב שנשחקים עם הגיל.

אפקטיבייט, הנה חברת הזנק ישראלית שהוקמה בשנת 2018, והצוות שעומד מאחוריה,
מרכז בתוכו שנים של ניסיון הן בתחום היזמות והן בתחום המחקר הקוגניטיבי.

play4, play, media control, audio

צוות החברה שם עצמו למטרה לייצר אימון קוגניטיבי שמותאם אישית לכל משתמש ויודע להציע תכנים שיאפשרו אימון של היכולות החלשות יותר בכל משתמש בצורה אפקטיבית, כך שרמת העניין והאתגר יענו על הצרכים הקוגניטיביים של המשתמש. למעשה, אפקטיבייט שואפת לתת אימון שיתן לכל אדם לעבוד על החולשות שלו, בזמן שלו ובקצב שלו.

המוצר אותו החברה מציעה הוא אפליקציה אינטרנטית, שניתן להיכנס אליה דרך כל מחשב, באופן נגיש ונוח.

המאמן הקוגניטיבי שלנו לומד את המשתמש באמצעות השימוש שלו באפליקציה ובאמצעות מבדקי הערכה שנערכים בתוך האפליקציה. שקלול הפרמטרים בעבור כל משתמש בנפרד, מאפשר ליצור תוכנית אימונים מותאמת אישית בעבור כל משתמש. 

המאמן הקוגניטיבי אותו מציעה החברה, הושק בחודש ספטמבר האחרון והינו חדשני בכך שהוא לומד את המשתמש ואת דפוסי השימוש שלו באפליקציה ובכך, מתאים את האימון ספציפית בעבור כל משתמש. בנוסף, המאמן בנוי כך שהמשתמש בו עובר תהליך של הקניית יכולות והבנה של אילו יכולות קוגניטיביות הוא מאמן בכל שלב באימון.  מעבר לכך, המוצר מציע אסטרטגיות חלופיות לזיכרון באמצעות טיפים וסרטונים שמלווים את המשתמש בכל שלב ושלב של אימון.

אסטרטגיות אלו מאפשרות בעצם לפצות על קשיים בזיכרון. הטיפים מועברים ע"י ערן כץ, שיאן גינס לזיכרון ומחברם של ספרים בתחום הזיכרון כמו- "סוד הזיכרון המצוין" ו"הצחוק הזה מזכיר לי". 

לזכור שמות