תרגילי זיכרון לגיל השלישי | אפקטיבייט
 
דף הבית >> הספרייה >> תרגילי זיכרון לגיל השלישי
 
תרגילי זיכרון לגיל השלישי
 
לתרגל את המוח

תרגילי זיכרון לגיל השלישי

המוח הוא חלק מרכזי ממערכת העצבים שלנו והוא האחראי על כל פעולה בגוף וכמובן מבצע את כל התפקודים הקוגניטיביים שלנו, כלומר חשיבה, הבנה וגם כמובן כולל את כל מנגנוני הזיכרון. השיפור בטכנולוגיה הביא לכך שאנחנו פחות תלויים במוח שלנו לזכור דברים, כמו מספרי טלפון או תאריכים, אז מה?
לפני 200 שנה גם לא זכרו מספרי טלפון. אנחנו מפעילים עכשיו יכולות אחרות. זה לא אומר כלום.

אך יש איבר אחד, אולי הכי חשוב, שאותו רובינו שוכחים שצריך לאמן, המוח.

לתרגל את המוח


תרגילים לשיפור הזיכרון לטווח ארוך

רובינו חיים את החיים במרדף, תחת לחץ ושעות עבודה רבות. כולנו רוצים להשיג את המטרות שלנו, לפתח קריירה ולהצליח בה. אך מה לגבי הגיל השלישי? לחסוך לפנסיה זה מצוין, אך מה נעשה עם הכסף אם המוח שלנו לא מתפקד כראוי?
אימון זיכרון יכול לסייע ליצירת עתודה קוגניטיבית, בכך יוכל לעזור לשמור על התפקודים המוחיים גם בגיל השלישי. (אין הוכחה שאימון מייצר תאי עצב חדשים. ואנשים בגיל השלישי לרוב לא עובדים בטירוף).

במהלך החיים הגוף והמוח עוברים שינויים וכאשר אנו מגיעים לגיל השלישי המנגנונים לא עובדים באותה צורה בה תפקדו כשהיינו בני 20 או 30. מחקרים הראו שאימון המוח ושימוש בטכניקות ותרגילים לשיפור הזיכרון יכולים לסייע לשמור על איכות חיים גבוהה לאורך כל חייכם. זאת מכיוון שתפקוד קוגניטיבי תקין מאפשר לשוחח, לנהל חיי חברה, לצאת לטייל ולהמשיך להנות מחיים מלאים.


תרגילי זיכרון לגיל השלישי

אם כן, על מנת לאמן את המוח ישנם מספר תרגילי זיכרון לגיל השלישי אשר מומלץ לבצע בשגרה. אם כן, על מנת לאמן את המוח ישנם מספר תרגילי זיכרון לגיל השלישי אשר מומלץ לבצע, וכולם כוללים למידה ויצירת אתגר למוח. למידה של כל משחק חדש בין אם קוביה הונגרית, תשחצים או סודוקו יכולה לעזור בשלב ההתחלתי, אבל לאחר שלמדתם - צריכים לאתגר את המוח שוב בדבר חדש.

אחת האפשרויות הינה להשתמש באימון מוחי ממוחשב שממשיך להתפתח לאורך זמן ולאתגר את המוח בצורה מתמשכת. אפקטיבייט הינה חברה המתמחה באימון מוחי באמצעות שיטה ייחודית שפיתחנו ובאמצעות תרגילי זיכרון לגיל השלישי. אנו מאמינים באמצעות תרגיל לשיפור הזיכרון לגיל השלישי תוכלו לשפר את איכות חייכם ולשמור על חדות לטווח ארוך.


עוד בספרייה