שיפור הזיכרון אצל מבוגרים
 

שיפור הזיכרון אצל מבוגרים

עם התפתחות הטכנולוגיה הפכנו יותר ויותר תלויים בטלפונים החכמים, מחשבים ויומנים דיגיטליים אשר זוכרים במקומנו מטלות, מספרי טלפון, תאריכים חשובים ועוד. כמובן שאין לערער על יעילותה של הטכנולוגיה, אך אם בעבר רובינו ידענו לדקלם את מספרי הטלפון של כל ילדי הכיתה, הרי שהיום רוב האנשים לא זוכרים בעל פה גם את הטלפון של בן או בת הזוג שלהם.המוח הוא האיבר האחראי על התפקוד הקוגניטיבי שלנו, את זה כולנו יודעים. כמו כל איבר בגוף גם המוח שלנו עובר תהליך של התיישנות רקמות ולאט לאט מאבד תאים והופך אותנו לפחות חדי תגובה ומחשבה. ישנן דרכים רבות להאט את התהליך הביולוגי הטבעי של המוח. חשוב להבין שהמוח הוא כמו שריר.

כדי לאמן את השרירים אנחנו עושים ספורט, וכדי לאמן את המוח עלינו לעשות תרגילי אימון למוח. כן, כן, מחקרים מוכיחים שמשחקי זיכרון למוח למבוגרים מאטים את משמעותית את תהליך ההזדקנות של תאי המוח ומחדדים את הזיכרון לטווח ארוך. שיפור הזיכרון אצל מבוגרים משפר את אורח החיים שלהם ומאפשר להם להרגיש חדי מחשבה וצעירים בנפשם.


אם כן, מהן דרכי שיפור הזיכרון אצל מבוגרים?

ישנם מספר גורמים המשפיעים על היחלשות הזיכרון, מעבר להזדקנות טבעית, כגון: לחץ, קצב חיים מהיר, חוסר שינה וכמובן, גם הטכנולוגיה אשר מחליפה את תאי הזיכרון שלנו.

אם כן, אחת משיטות דרכי שיפור הזיכרון אצל מבוגרים היא משחקי זיכרון למוח למבוגרים. באמצעות משחקי הזיכרון אנו מעוררים את העצבים במוח אשר אחראיים על שליפת המידע מתאי האחסון ובכך יוצרים את שיפור הזיכרון אצל מבוגרים. חשוב לזכור, הגורם לבעיית הזיכרון אינו בהכרח אובדן מידע אלא חוסר היכולת לשלוף אותו מתאי האחסון של המוח.


שיפור הזיכרון לגיל השלישי

אפקטיבייט הוקמה על ידי צוות קטן ומסור, מתוך שאיפה לפתח מוצר המאפשר אימון מוחי בצורה נעימה, מקצועית ומאתגרת. המטרה שלנו היא ליצור מודעות לאפשרות לשפר את איכות החיים של כולנו באמצעות אימון קוגניטיבי אשר יסייע לכם לשמור על יכולות הזיכרון בכל גיל ובכל שלב כולל שיפור הזיכרון לגיל השלישי.


שיפור הזיכרון אצל מבוגרים

חשוב לזכור, לעת זקנה, המוח מתעייף ואיתו גם הגוף. שיפור הזיכרון למבוגרים תורם גם לזיכרון שלהם אך גם להרגשה האישית שלהם שהם עדיין חדים ולא איבדו את עצמם.

עוד בספרייה