אימון קוגניטיבי לגיל השלישי
 

מחלת זיכרון בגיל השלישי

הגעה לגיל פנסיה (הגיל השלישי) בריאים וחזקים היא השאיפה של כל אדם בישראל. אם אכן מגיעים בריאים וחזקים פיזית לגיל הפנסיה, האם המוח עובד באותה צורה? מחקרים רבים מראים כי בגיל  השלישי מופיעות בעיות זיכרון המפריעות לתפקוד היום יומי של המבוגרים. היום ניתן לאבחן מחלת זיכרון בגיל השלישי והאבחון הוא חשוב בכדי לטפל בבעיה ולאפשר למבוגר איכות חיים טובה  יותר. במקרים רבים מחלת זיכרון בגיל השלישי לא מאובחנת ולכן לא ניתן להתחיל לטפל בה.


אבחון מחלת זיכרון אצל מבוגרים

האבחון של מחלת זיכרון אצל מבוגרים נעשה על-ידי רופאים לקוגניציה והטיפול נעשה בעזרת גירוי המוח של המבוגר על-ידי פעילות הנחשבת לקוגניטיבית. איך הטיפול במחלת זיכרון אצל מבוגרים פועל? הטיפול אצל מבוגרים מתחיל בטכניקות לאימון מוח שנבדקו ונחקרו על-ידי חוקרי מוח מנוסים. הטכניקות לאימון מוח הועברו, בעזרת מומחים מתחום מדעי המחשב, למבחנים ממוחשבים הגורמים לגירוי מוחי.


מבחן זיכרון למבוגרים

כאמור, מבחן זיכרון למבוגרים משמש לטיפול במחלת זיכרון בגיל השלישי. המבחן נבנה בצורה נגישה לאוכלוסייה המבוגרת ולא מצריך ידע מקדים בשימוש בתוכנה או במחשב. תהליך הטיפול נעשה לרוב בליווי רופא קוגניציה למשך 3 חודשים הבוחן את התקדמות ושיפור מצב הזיכרון אצל המבוגר. היתרונות במבחן זיכרון בגיל השלישי

ניתן למצוא יתרונות רבים למבחן זיכרון בגיל השלישי. מכיוון שהמבחן זיכרון נבנה למחשבים ואף לטלפונים ניידים, המבחן הוא נגיש ונוח לשימוש לכל אדם מבוגר החי בישראל.
 
הנגישות למבחן היא הכרחית ומאפשרת גם למבוגרים המתקשים להגיע למכון לחקר המוח בצורה פיזית, לטפל במחלת הזיכרון בגיל השלישי. בכדי לטפל בבעיות זיכרון לאוכלוסיה המבוגרת אתם מוזמנים לפנות לחברת אפקטיבייט Effectivate הישראלית אשר מפתחת מבחני קוגניציה לשיפור הזיכרון שפועלים על גבי טלפונים ניידים.


טיפול במחלת זיכרון בגיל השלישי דרך חברת אפקטיבייט Effectivate

חברת אפקטיבייט, הממוקמת בתל אביב, היא חברת הייטק פורצת דרך. החברה משלבת בין אנשי מדעי המחשב לחוקרי מוח בכירים מהאקדמיה בישראל. שילוב מוחות זה יצר חברה חזקה, בעלת ידע עצום ואפשרויות פיתוח בלתי מוגבלות. אם אתם זקוקים לטיפול בבעיות זיכרון, מומלץ לכם לפנות בהקדם לחברת אפקטיבייט הטובה ביותר בתחום.

עוד בספרייה