אימון קוגניטיבי לגיל השלישי
 

הפרעות קשב בגיל השלישי

הגיל השלישי מתאפיין בדרך כלל בקשיים הנובעים מהגיל המבוגר, אך למעשה זו תקופה מצויינת להתפתחות אישית ושכלית. מבוגרים רבים מוצאים זמן פנוי לטפל בעצמם מבחינה פיזית ומנטלית ומחפשים דרכים להעשרת הידע דרך קורסים באוניברסיטה או לימודים באופן פרטי. להכנס למסלול של לימודים בגיל מבוגר הוא לא פשוט ולעיתים עולות בעיות אצל המבוגר שלא היו ידועות בגיל צעיר. 

חלק מהבעיות המופיעות בזמן הלמידה הן הפרעות קשב בגיל השלישי.   


טיפול בהפרעות קשב וריכוז בגיל השלישי

כיום ישנן טכניקות רבות המאפשרות טיפול בהפרעות קשב וריכוז בגיל השלישי. ההפרעות עלולות לפגוע ביכולות של המבוגר ללמידה ולהפנמה של החומר הנלמד. מלבד הפרעות קשב בגיל השלישי, בעיה נוספת היכולה להופיע אצל מבוגרים, המעוניינים לצבור ידע חדש בעזרת למידה, קשורה לזיכרון. עם גיל הזיקנה נוצרות בעיות זיכרון המפריעות לפעילות השגרתית והיום יומית של המבוגר. מבוגרים הנכנסים למסלול של למידה אקדמאית או למידה במסגרות אחרות, ירצו לשפר את הזיכרון שלהם בכדי להינות מחווית הלמידה ולמצות אותה בצורה הטובה והיעילה ביותר. אחת הדרכים לטיפול בבעיות זיכרון הוא מבחן זיכרון אצל מבוגרים. מבחן הזיכרון פותח על-ידי חוקרים המתמחים בתחום הקוגניציה וחקר המוח. מבחן זיכרון אצל מבוגרים, מטרתו לגרום לגירויים הקשורים לעבודה של המוח וליצור התחדשות וגמישות של פעילות המוח ביום יום.


עם הפגיעה בזיכרון אצל מבוגרים נפגע גם הזיכרון לטווח ארוך. פגיעה בזיכרון פוגעת ביכולת של האדם המבוגר לזכור קטעי חיים שלמים. הזיכרון קשור לפעילות של תהליכים ביו כימיים במוח. אם יש פגיעה בפעילות הביו כימית יתכן גם פגיעה בזיכרון לטווח ארוך. באמצעות יצירת גירויים לפעילות המוח, ניתן לשפר את היכולת של האדם המבוגר להתמודד עם הפרעות קשב בגיל השלישי.טיפול בהפרעות קשב בגיל השלישי על-ידי חברת אפקטיבייט Effectivate

חברת אפקטיבייט הוקמה במיוחד למציאת פתרונות יעילים לטיפול בבעיות זיכרון לגיל השלישי. החברה ממוקמת בתל אביב ונחשבת לפורצת דרך בתחום המחקרים הקוגניטיביים. חברת אפקטיבייט מאפשרת לכם לערוך קורס זיכרון חינם וללמוד על שיטות חדישות לשיפור הזיכרון למבוגרים והגיל השלישי.

עוד בספרייה