בעיית זיכרון לגיל השלישי
 

בעיית זיכרון לגיל השלישי

המוח הוא איבר מדהים. כל כך הרבה מחקרים ועדיין יש דברים שאנחנו לא יודעים עליו. מה שאנחנו כן יודעים זה שהמוח, כמו כל הגוף בעצם, עובר תהליכי הזדקנות במשך השנים. המוח מורכב מהמון תאים בעלי תפקידים שונים המקושרים אחד לשני באמצעות חומרים מסוימים. עם השנים, יצירת חומרים אלו במוח פוחתת ולכן, התפקוד המוחי נפגע.


בעיית זיכרון לגיל השלישי

בעיית זיכרון לגיל השלישי הינה שכיחה מאוד. כמובן שלא כל שכחה מעידה על בעיה, אך כן חשוב לשים לב האם הבעיה מחמירה ולאיזו רמת שכחה אנו מגיעים. בעיית זיכרון לגיל השלישי לא פוגעת בהכרח בתפקוד הקוגניטיבי, אך כן פוגעת במהירות השליפה מתאי האחסון במוח ולהאטה בזמן התגובה.

בעיית זיכרון לגיל השלישי נובעת ממספר גורמים, מעבר לגיל ביולוגי, אשר משפיעים על המוח, כגון: מתח נפשי, שעות שינה, חוסר בפעילות ספורטיבית, חוסר בוויטמין B12 ועוד. חשוב להבין שהמוח, כמו שרירי הגוף, דורש אימון על מנת להישאר חד ולייצר תאים חדשים אשר יימנעו בעיית זיכרון לגיל השלישי.


הפרעת קשב למבוגרים

אנשים רבים נוטים לחשוב שהפרעות קשב וריכוז קיימות אצל ילדים בלבד. אמנם הפרעות אלו נוטות להתרכך עם הבגרות, אך מבוגרים רבים עדיין סובלים מתסמיני הפרעת קשב למבוגרים וגם הפרעות ריכוז בגיל השלישי.

עם השנים והתפתחות הרפואה סגמנט האבחונים ההתנהגותיים הלך והשתפר ואפשר לילדים אשר בעבר נפלטו ממסגרות עקב בעיות התנהגות, לקבל טיפול מתאים אשר פתר להם את הבעיה כמעט לחלוטין. אך מה לגבי הפרעת ריכוז אצל מבוגרים? הורים רבים מגלים שהם סובלים מתסמיני הפרעת ריכוז אצל מבוגרים כאשר הם שולחים את ילדיהם לאבחון ומזדהים עם סימפטומים שעולים באבחון.הפרעות ריכוז בגיל השלישי

הפרעות הריכוז משפיעות לרעה על המון תחומי חיים; יחסינו עם החברה, יחסינו בעבודה והיכולת שלנו ללמוד. ההפרעות מאופיינות בחוסר קשב, היפראקטיביות או אימפולסיביות וקושי להתרכז. כיום, המודעות גדלה וקיימים אבחונים המיועדים לגיל השלישי. לא רק טיפול תרופתי הוא הפתרון, אלא גם טיפול התנהגותי ואימון מוחי אשר יכול לסייע לכם להתמודד עם התסמינים של בעיית הריכוז.

אנחנו באפקטיבייט מאמינים באימון מוחי המקדם את איכות החיים שלנו בצורה אקטיבית.


עוד בספרייה