אפליקציה לאימון הזיכרון | אפקטיבייט
 
דף הבית >> הספרייה >> אפליקציה לאימון הזיכרון
 
אפליקציה לאימון הזיכרון
 
לפתח את המוח

אפליקציה לאימון הזיכרון

זיכרון הוא דבר חשוב, בעצם, כל פעולה מהפשוטה ביותר ועד המסובכת ביותר שאנו מבצעים קשורה בזיכרון שלנו. הזיכרון שלנו הוא מאגר עצום של חוויות אותן רכשנו במהלך שנותינו כל דבר שראינו הרחנו טעמנו שמענו או הרגשנו מאוחסן במקום כל שהו בזיכרון שלנו. כל זיכרון מסודר ב"תיקייה", מטרת התיקיות היא לחסוך אנרגיה בשליפת המידע ולחסוך במקום במוח. למשל, חוויה של ערב ליל הסדר תתויג תחת תיקיית "חוויות משפחתיות" ותחת תת תיקיה של "חגים", יהיו לערב עוד קישורים רבים בהתייחס לגיל בו היינו, באם החוויה הייתה נעימה או לא ועוד.
ככל שלזיכרון קישורים רבים יותר כך נזכור אותו טוב יותר, עם דודה חנה ילדה תינוק באותו הערב והובהלה לבית החולים, הסיכוי הוא שהחוויה תיזכר בצורה ברורה יותר כי נוצר בה קישור נוסף, וגם כי חוויות רגשיות יעצימו את הזיכרונות. ככל שהגיל עולה, החוויות חוזרות על עצמן ונעשות פחות זכירות. 

לפתח את המוח

אדם שכל הזמן שואל את עצמו שאלות כמו, מה רציתי לעשות כאן? האם סגרתי את הגז? מה שם האדם העומד מולי? האם הלכתי לרופא אתמול או שהתור שלי בכלל מחר? יכול להרגיש חוסר אונים מול המצב שבו הוא נמצא. בשל כך אימון המוח לגיל השלישי הוא דבר חשוב שכדי לשים עליו את הדעת. למה בכלל זה קורה? במהלך השנים, יחד עם הירידה בתפקוד הפיזי חווים המבוגרים גם ירידה בתפקוד הקוגניטיבי ובהידרדרות הזיכרון בפרט, אימון הזיכרון יכול לעזור לשמר את הזיכרון ובכך את איכות החיים ולהוות פתח להמשך חיים פוריים ואקטיביים.

אימון זיכרון לגיל השלישי הוא פיתרון טוב לשיפור הזיכרון בגיל מתקדם. ניתן להיעזר באפליקציות לאימון הזיכרון לגיל השלישי, אצלנו ב"אפקטיבייט" תוכלו להכיר כלי אימון למוח למבוגרים.

עוד בספרייה