אימון קוגניטיבי לגיל השלישי | אפקטיבייט
 
דף הבית >> הספרייה >> אימון קוגניטיבי לגיל השלישי
 
אימון קוגניטיבי לגיל השלישי
 
לחדד את המוח

אימון קוגניטיבי לגיל השלישי

במרוץ השנים תיאוריות רבות ממגוון תחומים ובעיקר בעולם המדע והרפואה, מקבלות תפנית. דברים שחשבנו עליהם דבר אחד, מתבררים כשונים. אחת מהתיאוריות האלו היא שהמוח מתפתח רק במהלך גיל הילדות וההתבגרות. מחקרים חדשים הוכיחו שהמוח ממשיך להתפתח לכל אורך חיינו. המוח מסוגל להצמיח תאי עצב חדשים, לומד ומסתגל ומתאים עצמו לנסיבות חדשות. זוהי למעשה ה"גמישות המוחית", היכולת של המוח להשתנות ולהסתגל בכל גיל.

גמישות היא הבסיס לכך שאימון קוגניטיבי לגיל השלישי ואימון מוחי בגיל השלישי יכולים לסייע למוח לחזק קשרים קיימים ולאף לייצר קשרים חדשים ובכך לחזק את הזיכרון ואת הקוגניציה שלנו.

לחידוד הזיכרון


אימון קוגניטיבי לגיל השלישי

כאמור, המוח מצריך אימון כמו כל שריר בגוף. על מנת לחזק את המוח ולגרום לו להתפתח, עלינו לגרות אותו באמצעות אימון קוגניטיבי לגיל השלישי. בניגוד לפעילות ספורטיבית, אשר מצריכה מכם לקום מהספה, אימון קוגניטיבי לגיל השלישי ניתן לעשות מנוחות ביתכם, ולכן קל ונוח לבצע!

חשוב לציין, כי התפקוד הקוגניטיבי של כל אחד מאתנו משתנה לפי כמות הגירויים והאתגרים שאנחנו מציבים למוחנו במהלך היום. דוגמא לכך היא בתי אבות שהבינו את החשיבות באימון הנוח ומקפידים לבצע פעילויות רבות לדיירים שלהם על מנת לייצר גירוי קוגניטיבי למוח ולעזור להם לשמור על צלילות וחדות.


אימון מוחי בגיל השלישי

אפקטיבייט הינה חברה אשר הוקמה על ידי צוות קטן, מתוך שאיפה לפתח מוצר המאפשר אימון מוחי בצורה נעימה, מקצועית ומאתגרת. האימון מוחי מקביל לאימון בחדר הכושר, אך מבלי צורך לצאת מהבית (לא שאנחנו נגד לצאת קצת, כן?).

באמצעות השיטה שפיתחנו תוכלו לבצע אימון קוגניטיבי למבוגרים. אימון קוגניטיבי אצל מבוגרים הוכח ככלי התורם לגירוי מוחי, שימור תפקודי המוח ובכך שומר על איכות החיים. 


אימון קוגניטיבי למבוגרים

אחרי שהבנו שהמוח גמיש ושבזכות גמישות זו אימון מוחי יכול לעזור לשמר אותו, אנו מבינים שהאחריות היא עלינו. כמו שאנחנו דואגים לתזונה וספורט, עלינו גם להקפיד על אימון קוגניטיבי על מנת להנות מחיים בריאים וצלולים.

עוד בספרייה