אימון קוגניטיבי לגיל השלישי
 

אימון קוגניטיבי לגיל השלישי

במרוץ השנים תיאוריות רבות ממגוון תחומים ובעיקר בעולם המדע והרפואה, מקבלות תפנית. דברים שחשבנו עליהם דבר אחד, מתבררים אחרת. אחת מתיאוריות אלו היא שהמוח מתפתח רק במהלך גיל הילדות וההתבגרות. מחקרים חדשים הוכיחו שהמוח יכול להמשיך ולהתפתח לכל אורך חיינו. המוח מסוגל להצמיח תאי עצב חדשים, לומד ומסתגל ומתאים עצמו לנסיבות חדשות. מחקרים אלו פיתחו את הגישה שנקראת "גמישות מוחית".

גמישות מוחית מוכיחה למשל, כי אימון קוגניטיבי לגיל השלישי ואימון מוחי בגיל השלישי יכולים לסייע למוח להתחדש, לייצר תאי עצב חדשים ולשנות קשרים ובכך לחזק את הזיכרון ואת הקוגניציה שלנו.


אימון קוגניטיבי לגיל השלישי

כאמור, המוח מצריך אימון כמו כל שריר בגוף. על מנת לחזק את המוח ולגרום לו להתפתח, עלינו לגרות אותו באמצעות אימון קוגניטיבי לגיל השלישי. בניגוד לפעילות ספורטיבית, אשר מצריכה מכם לקום מהספה, אימון קוגניטיבי לגיל השלישי לא דורש מכם שום מאמץ פיזי ולכן, אין לכם תירוצים. אימון קוגניטיבי לגיל השלישי יכול לבוא לידי ביטוי במספר דרכים; משחקי חשיבה, פאזלים, תשחצים, חידונים ועוד.

חשוב לציין, כי התפקוד הקוגניטיבי של כל אחד מאתנו נקבע לפי כמות המידע והגירוי שהמוח מקבל בכל יום. לדוגמא, בתי אבות מקפידים לבצע פעילויות רבות לדיירים שלהם על מנת לייצר גירוי קוגניטיבי למוח ולעזור להם לשמור על צלילות וחדות.


אימון מוחי בגיל השלישי

אפקטיבייט הינה חברה אשר  הוקמה על ידי צוות קטן ושל מומחים בתחום המוח, מתוך שאיפה לפתח מוצר המאפשר אימון מוחי בצורה נעימה, מקצועית ומאתגרת. האימון מוחי מקביל לאימון בחדר הכושר, אך מבלי צורך לצאת מהבית (לא שאנחנו נגד לצאת קצת, כן?).

באמצעות השיטה שפיתחנו תוכלו לבצע אימון קוגניטיבי למבוגרים . אימון קוגניטיבי אצל מבוגרים הוכח ככלי המייעל את הגירוי המוחי שלכם, משפר את חידוש תאי העצב במוח ולשפר את איכות חייכם.אימון קוגניטיבי למבוגרים

אימון קוגניטיבי אצל מבוגרים הוא אחריות שעלינו לקחת על עצמנו אם ברצוננו לשלוט על איכות החיים שלנו. חשוב מאוד להבין שחיים בריאים אינם תלויים רק בתזונה וספורט, אלא עלינו להקפיד על אימון קוגניטיבי למבוגרים על מנת לוודא שגם בגיל השלישי אנחנו נישאר חדים וצלולים.

עוד בספרייה