אימון מוח למבוגרים | אפקטיבייט
 
דף הבית >> הספרייה >> אימון מוח למבוגרים
 
אימון מוח למבוגרים
 
לפתח את המוח

אימון מוח למבוגרים

אימון המוח אצל מבוגרים הוא דבר שיכול לשפר את איכות החיים פלאים, מחקרים רבים מעידים על ההשפעה החיובית והמחזקת של אימון מוח למבוגרים. האנשים שלא נתנו למוח שלהם לקפוא על שמריו והמשיכו לשכלל את אורח החיים שלהם ואת דרך החשיבה שלהם יזכו ליכולות קוגניטיביות וזיכרון טוב יותר לעת זיקנה. אימון מוח למבוגרים חשוב במיוחד עקב השפעת הגיל על היכולות הפיזיות והקוגניטיביות, זאת כתוצאה מירידה בתפקוד הגופני.
הזיכרון שלנו רקום כולו מהחוויות שעברנו במהלך חיינו, חוויות אלו נספגו במוחנו דרך החושים שלנו, מראות שראינו, סיפורים ששמענו, תחושות אותם הרגשנו. המח עיבד את המידע והפך אותו לזיכרון, ככל שאנו מתבגרים וחושינו מתכהים, כך גם הזיכרונות שלנו הופכים ליותר קשים לעיבוד והזיכרונות שהיו לנו יותר קשים לשליפה, גם עקב הזמן שעבר וגם עקב הירידה בכלל תפקודי הגוף. כך, שאימון מוח למבוגרים דומה לאימון שריר אחר בגוף וככל שנעבוד ונאמן את אותו שריר, כך היכולת שלנו להפעיל אותו תהייה טובה יותר.

לפתח את המוח

אצלנו ב"אפקטיבייט" תוכלו למצוא מגוון רעיונות למשחקים לשיפור הזיכרון לגיל השלישי משחקים אלו יעזרו לכם ללמוד איך לשפר את הזיכרון לגיל השלישי, ובכך לשפר את איכות החיים.

משחקים לשיפור הזיכרון לגיל השלישי יכולים להיות מהנים ולעזור מאד בבלימת הדרדרות הזיכרון, המוח שלנו הוא איבר פלסטי ויש לנו אפשרות לשנות אותו ולשפר אותו בכל גיל! אימון המוח הוא דבר חשוב כדי לאפשר חיים מלאים יותר ושמחים יותר. משחק אחד אותו ניתן לשחק הוא משחק אסוציאציות, הזיכרון שלנו פועל בצורה של "קישורים" ככל שהזיכרון קשור ליותר דברים כך הוא ייזכר אצלנו בצורה ברורה יותר ונאכל לחזור ולהיזכר בו ביתר קלות.

קחו למשל את המילה "ים" אנו מקשרים אותה עם "חול" "רטוב" "מלח" "כינרת" תיכון" "שמש" "חופש" ועוד אין ספור מילים היא מילה שהזיכרון שלה הוא חזק, כי היא מקושרת לעוד הרבה "זיכרונות" אחרים שלנו. אימון מוח למבוגרים אשר ניתן לעשות הוא העלאת אסוציאציות, אם נרצה להכיר את המושג "פייסבוק" למשל, נסביר מה הוא פייסבוק דרך כמה שיותר מילים מעולם המושגים הישן "תמונות מחזור" "שיחה" "תמונה" "זיכרונות" "חברים" ועוד. זו רק דרך אחת לאימון מוח למבוגרים, כנסו לאתר שלנו וגלו עוד אמון סודות וטיפים לאימון המוח אצל מבוגרים ודרכים שיענו לכם על השאלה, איך לשפר את הזיכרון לגיל השלישי.


עוד בספרייה