אימון מוחי לגיל השלישי | אפקטיבייט
 
דף הבית >> הספרייה >> אימון מוחי לגיל השלישי
 
אימון מוחי לגיל השלישי
 

אימון מוחי לגיל השלישי

אימון מוחי הוא דבר הכרחי אם ברצוננו לשפר את הזיכרון שלנו, אימון מוחי לגיל השלישי פעמים רבות הוא עניין של שיפור משמעותי באיכות החיים, שכן הדרדרות הזיכרון שלנו בגיל הזה יכולה ליצור תחושות לא נעימות, טרדות ואף פחדים. כך ששיפור הזיכרון אצל מבוגרים הוא חשוב ויכול לשנות את מהלך החיים מהקצה אל הקצה.
הבשורה המשמחת היא שהדרדרות בזיכרון היא לא גזירה ואימון זיכרון אצל מבוגרים יכול לבלום ואף לשפר את התפקוד הקוגניטיבי שלנו ובפרט את הזיכרון. אימון זיכרון בגיל השלישי יכול להתבצע במגוון שיטות ואצלנו ב"אפקטיבייט" תוכלו למצוא טיפים רבים ושיטות לאימון זיכרון אצל מבוגרים ואימון מוחי לגיל השלישי.

הדרדרות הזיכרון גורמת לחוסר שקט וביטחון מעורער, למשל, שאלה שיכולה להטריד אותנו היא, האם נעלתי את הדלת? נעילת הדלת היא פעולה פשוטה ויומיומית שנעשית כמעט בלי שנשים לב שאנו עושים אותה, ועובדה זו מוסיפה לשכחת הפעולה. בעצם, כשאנו לא מקדישים את תשומת ליבנו כלפי משהו, פעולה או רגע בחיים, סביר להניח שלא נזכור אותו, בייחוד בגיל השלישי. שיטה לשיפור זיכרון אצל מבוגרים היא לשים לב לפעולה הזאת, כך, אם ננעל את הדלת נגיד בקול רם "נעלתי את הדלת" ונוסיף נגיעה בידית עם שתי אצבעות בלבד.

אבל מה יקרה אם נעשה את אותה פעולה בדיוק בצורה הזאת בכל יום במשך זמן רב? היא תיהפך לפעולה שאנו לא מקדישים לה תשומת לב כי היא נעשית על "אוטומט", המח שלנו פועל בתבניות, כדי לחסוך אנרגיה הוא אינו מקדיש תשומת לב לפעולה שאנו עושים מספר רב של פעמים, הוא לומד את התבנית ובמקום להקדיש אנרגיה מיותרת לכל אחת ואחת מהפעולות הדרושות לנעילת דלת (טריקת הדלת, הוצאת המפתח מהכיס, הכנסת המפתח לחור המנעול, סיבוב המפתח, הוצאת המפתח מחור המנעול, הכנסת המפתח לכיס) הוא מסווג את כלל הפעולות לתבנית אחת שנקראת "נעילת דלת" כך שגם אם ניצור לנו פטרן חדש של פעולות המוח שלנו ילמד אותן בסופו של דבר והבעיה תחזור לשהייתה.

כדי למנוע את הבעיה, אנו יכולים לשנות כל פעם קצת את הדרך בה אנו נועלים אותה, בנוסף להקדשת תשומת הלב לפעולה. הקדשת תשומת הלב ושינוי דרכי פעולה יכול להוות אימון מוחי לגיל השלישי ולשפר את אורח החיים.

אימון מוחי לגיל השלישי הוא עניין חשוב שכדי לשים עליו את הדעת, אצלנו ב"אפקטיבייט" תוכלו לקבל עצות חינמיות לאימון מוחי לגיל השלישי ולשיפור זיכרון אצל מבוגרים.

עוד בספרייה