אימון הזיכרון אצל מבוגרים | אפקטיבייט
 
דף הבית >> הספרייה >> אימון הזיכרון אצל מבוגרים
 
אימון הזיכרון אצל מבוגרים
 
לפתח את המוח

אימון הזיכרון אצל מבוגרים

עם התפתחות הטכנולוגיה הפכנו יותר ויותר תלויים בטלפונים החכמים, מחשבים ויומנים דיגיטליים אשר זוכרים במקומנו מטלות, מספרי טלפון, תאריכים חשובים ועוד. כמובן שאין לערער על יעילותה של הטכנולוגיה, אך בשל השימוש בטכנולוגיה, האופן בו אנו מפעילים את המוח שלנו היום והדברים לו הוא נדרש - הם שונים מבעבר. אם בעבר רובינו ידענו לדקלם את מספרי הטלפון של כל ילדי הכיתה, הרי שהיום רוב האנשים לא זוכרים בעל פה גם את הטלפון של בן או בת הזוג שלהם.
לפתח את המוחהמוח הוא האיבר האחראי על התפקוד הקוגניטיבי שלנו, את זה כולנו יודעים. כמו כל איבר בגוף גם המוח שלנו עובר תהליך של התיישנות רקמות והתהליכים יכולים להיעשות ויתר איטיים, דבר שהופך אותנו לפחות חדי תגובה ומחשבה. ישנן דרכים רבות להאט את התהליך הביולוגי הטבעי של המוח. עם זאת יש פעולות שאפשר לנקוט שיכולות לעזור לרענן את תאי המוח ולעודד יצירת קשרים ופעילות. לא תמיד זה יוביל ל"שיפור", אבל בהחלט יכול לשמר את המצב ולעקב הידרדרות.

כדי לאמן את השרירים אנחנו עושים ספורט, וכדי לאמן את המוח עלינו לעשות תרגילי אימון למוח. כן, כן, מחקרים מוכיחים שמשחקי זיכרון למוח למבוגרים מאטים את תהליך ההזדקנות של תאי המוח. תמיכה בזיכרון אצל מבוגרים יכולה לשפר את אורח החיים שלהם ולאפשר להם להרגיש חדי מחשבה וצעירים בנפשם.


אם כן, מהן דרכי שיפור הזיכרון אצל מבוגרים?

ישנם מספר גורמים המשפיעים על היחלשות הזיכרון, מעבר להזדקנות טבעית, כגון: לחץ, חוסר שינה, תזונה לא נכונה וחוסר פעילות. 

אם כן, אחת מהשיטות לאימון הזיכרון אצל מבוגרים היא משחקי זיכרון למוח למבוגרים. באמצעות משחקי הזיכרון אנו למשל מעוררים את העצבים במוח אשר אחראיים על שליפת המידע מתאי האחסון ובכך עוזרים לתרגל את המערכת ולתמוך בתהליכי זיכרון אצל מבוגרים. חשוב לזכור, הגורם לבעיית הזיכרון אינו אובדן מידע, אלא יכול לנבוע מתהליך קליטת ואחסון המידע מלכתחילה או קושי לשלוף אותו מתאי האחסון של המוח.

אפקטיבייט הוקמה על ידי צוות קטן ומסור, מתוך שאיפה לפתח מוצר המאפשר אימון מוחי בצורה נעימה, מקצועית ומאתגרת. המטרה שלנו היא ליצור מודעות לאפשרות לשפר את איכות החיים של כולנו באמצעות אימון קוגניטיבי אשר יסייע לכם לשמור על יכולות הזיכרון בכל גיל ובכל שלב כולל שיפור הזיכרון לגיל השלישי.

עוד בספרייה