איך לשפר את הזיכרון אצל מבוגרים
 

איך לשפר את הזיכרון אצל מבוגרים

אנשים רבים אשר מגיעים לגיל השלישי מתחילים לחוש הדרדרות ביכולת שלהם לזכור, מהדברים הפשוטים והיומיומיים ביותר כמו, איפה הנחתי את המפתחות של האוטו? לדברים כמו, למה הגעתי לחדר? הזה ומה רציתי לעשות בו? שבו רואים הדרדרות של הזיכרון בטווח המיידי הקצר. הדרדרות כזאת יכולה לגרום לירידה באיכות החיים ואף לחרדה ודיכאון. לכן, רבים מתחבטים בשאלה, איך לשפר את הזיכרון אצל מבוגרים?

העובדה המשמחת היא, שהמוח שלנו הוא איבר פלסטי ולכן ניתן לשנות אותו ולשפר אותו לאורך כך ימי חיינו, ישנם מספר דרכים לאימון המוח בגיל השלישי ובכלל, אנחנו ב"אפקטיבייט" מציעים שיעורים ומאמרים בהם אנו מסבירים איך לשפר את הזיכרון אצל מבוגרים והכל בחינם בהרשמה אצלנו באתר.


תרגיל לשיפור הזיכרון למבוגרים יכולים מאד לעזור בבלימה של הדרדרות הזיכרון ובשיפור זה הקיים, הזיכרון שלנו הוא בעצם מחסן של חוויות, דברים ששמענו, דברים שראינו, הרחנו וכיוצא בזה. כל זיכרון קשור בקשר  לעוד זיכרונות וחוויות, ומתוייק ב"תיקייה" לפי הייחוס שלנו, למה הוא קשור, כך למשל, עיפרון יהיה בתיקיית כלי כתיבה, וקשור לקלמר, מחברת, עט ועוד. אז איך לשפר את הזיכרון אצל מבוגרים? דרך אחת היא ליצור קישורים חזקים, זאת אומרת, שאם קראתי חומר חדש ולא מוכר, כדי לי לחשוב מה הוא מזכיר לי, איזה רגש הוא מעלה בי, אילו תהליכים דומים אני מכיר, כך שהחומר יהיה מקושר לזיכרון ממחסן החוויות שלי, אותן אני מכיר טוב וקל לי להעלות פרטים מתוכן.

על בסיס המידע הזה, ניתן לבצע תרגיל לשיפור הזיכרון למבוגרים, אם נכיר לאיש מבוגר מכשיר חדש כמו "אייפון" נאכל לעזור לו ליצור קישורים במח אודות המכשיר דרך שאלות על מראה המכשיר, מה הוא מזכיר לך? וגם דרך הסבר על הפונקציות אותם משרת המכשיר, ואז לבדוק אילו מכשירים אחרים בעלי פונקציות דומות הוא מכיר. זו דרך אחת המציע איך לשפר את הזיכרון בגיל השלישי. ישנן עוד דרכים רבות ומגוונות לאימון המוח בגיל השלישי.

אנחנו ב"אפקטיבייט"  מזמינים אתכם להיכנס לאתר שלנו ולחקור איך לשפר את הזיכרון אצל מבוגרים ובנוסף, לקבל טיפים מעולים! אז בואו ללמוד איך לשפר את הזיכרון בגיל השלישי.

עוד בספרייה