איבוד זיכרון אצל מבוגרים
 

איבוד זיכרון אצל מבוגרים

איבוד זיכרון אצל מבוגרים הוא דבר נפוץ, אך האם איבוד זיכרון בגיל השלישי הוא גזירת גורל שצריך ללמוד לחיות איתה? האם איבוד זיכרון למבוגרים הוא עניין שלא ניתן לעצור או לשפר? אנחנו ב"אפקטיבייט" מאמינים שממש לא. ניתן לבלום ואף לשפר את פעילות המוח שלנו ובפרט את הזיכרון בכל גיל, המוח שלנו הוא איבר פלסטי וביכולתו להשתנות לאורך כל ימי חיינו!

איבוד זיכרון אצל מבוגרים ובכל גיל יכול להיגרם עקב מגוון סיבות. בעיות גופניות כמו לחץ דם לא סדיר או בעיות לב, בעיות נפשיות כמו פחדים וחרדות או מתח נפשי. בעיות בזיכרון יכולות להיגרם גם מחוסר שינה ועומס בחיי היום יום, בחיים המודרנים בהם אנו לוקחים חלק היום יש עומס מידע ועומס משימות, מחקרים מראים שריבוי משימות מקשה מאד על תפקודי המוח ועל הזכרון שלנו, אדם שמלהטט בין מגוון גדול של משימות לא יצליח לבצע אף אחת מהן בצורה מיטבית, הוא ישמיט פרטים רבים, לעיתים חשובים מאד כדי לבצע את כל המשימות בפעם אחת. גם גיל יכול להשפיע בתוך מגוון הסיבות, כך או כך איבוד זיכרון אצל מבוגרים הוא לא הכרח ובהחלט אפשר לשפר וליעל אותו בעזרת אימונים מתאימים.


כדי להבין איך ניתן לעשות זאת, נבין קודם מה זה בעצם זיכרון. זיכרון הוא מזווה התודעה שלנו, בתוכו מאוכסנים כלל החוויות שעברנו בימי חיינו אותם ספגנו דרך החושים שלנו (ראיה, שמיעה, מישוש, טעם וריח) את הזיכרונות אנו מסדרים במאין תיקיות, כך למשל, כוס תיהיה תחת תיקיית כלים ותת תיקייה של כלי אוכל ושתיה. תיקיות אלו הם ה"קשרים" במוחנו הם מאפשרים לנו לשלוף את הזיכרון בצורה מהירה ולזכור מה היא כוס במהירות גבוה כל כך שאנו אפילו לא יכולים לשים לב לתהליך החשיבה הזה. אצלנו ב"אפקטיבייט" איבוד זיכרון למבוגרים וגם לצעירים הוא עניין של החלטה. שיפור זיכרון לגיל השלישי אפשרי בעזרת שיטות שונות של אימון הקשרים האלו.

איבוד זיכרון אצל מבוגרים הוא אומנם עניין לא פשוט, גם במובן הנפשי איבוד זיכרון בגיל השלישי יכול לייצר תחושות של חוסר יכולת וחרדה. לכן, אתם מוזמנים לפנות אלינו ב"אפקטיבייט" כבר היום ולקבל המון עצות חינמיות על איבוד הזיכרון.

עוד בספרייה